Середа, 2025-07-09, 3:49 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Schoolbiology

Корисні посилання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 59

Каталог файлів

Головна » Файли » Виховна робота

Урок мужності
2015-02-11, 7:18 PM

Урок мужності 

Виховна година у 5-А класі

Класний керівник : Молочковська Ж.М.

    Мета    :   -формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії ;

– виховання громадянських почуттів, свідомої соціальної активності та відповідальності;

- формування й розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Вітчизни;

       Учитель. -  Дорогі діти, у нас зараз пройде незвичайний урок. Сьогодні ми будемо говорити про мужність. Що ж ми розуміємо під словом “мужність”? (відповіді дітей)

         Ви маєте рацію, слово «мужність» справді синонім до таких, як хоробрість, рішучість, сміливість, моральна сила, стійкість, непохитність. Проявом мужності є героїзм.

        В тлумачному словнику записано: “Мужність – це риса характеру людини, у якій поєднуються хоробрість, рішучість, витримка,  відвага, сміливість”.

       Кожного дня до нас доноситься мова про мужність і мужні вчинки. Та чи кожен розуміє сутність цього слова? Я вважаю, що мужність - це та риса характеру людини, яка  може повноцінно проявитися лише  разом з іншими якостями особистості, такими як розсудливість, хоробрість і щиросердність. Саме вони допомогають людині досягти своєї мети, використовуючи кмітливий розум, сильний дух  і палке серце, і у час  необхідності можуть стати рятувальним човном, як для самої людини, так  і для інших. Чому для інших? Це просто: опорною складовою мужності є ще не згадана досі риса - людяність. Тобто мати мужність - це тільки півсправи, а ще потрібно вміти використовувати її на благо іншим. Саме такий шлях є запорукою справжнього прояву мужності, що почасту заслуговує називатися героїзмом.

        А ось як написала про це  відома поетеса А.Ахматова у своєму вірші, який так і називається – “Мужність”:
 

Ми знаєм, що нині лежить на вагах
І що відбувається нині.

Час мужності пробив на наших часах

І мужність нас не покине.

 

     Все далі в історію відходять жорстокі битви Великої Вітчизняної війни, в яких наш народ проявив справді героїчну мужність, відстояв честь і незалежність Батьківщини. Подумайте тільки, яке величезне щастя випало наступним покоління – сімдесят років мирного життя.
    Та, на жаль, сьогодні реалії життя такі, що ми згадуємо слова «військові дії» все частіше в зв’язку з подіями в Криму, на Сході України.  Не останню роль в цих подіях беруть участь і наші військові. Чи знаєте ви яка військова частина задіяна в подіях на Сході ? (відповіді дітей)

  • Так, дійсно. Наші батьки і брати в складі 51 механізованої бригади захищають на сьогодні цілісність своєї держави.  Коротко знайомлю вас з історією бригади   (додаток 1)
  • Одним з перших військових 51 бригади, що загинув на Сході під Волновахою, був Леонід Полінкевич. Він був командиром 3 батальйону  51 бригади, жив і служив в Володимирі-Волинському.  В пам'ять про нього на його батьківщині встановлено меморіальну дошку (додаток  2 )
  • Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. На жаль, сотні з них отримали поранення і знаходяться на лікуванні у шпиталях та лікарнях. Усім їм, як ніколи, потрібні увага, добре слово, повага та любов небайдужих людей. Приємно, що учні нашого класу у складі танцювального колективу «Грейс»  відвідували поранених у Луцькому військовому госпіталі з благодійними концертами   ( розповіді Голеброди Аліни, Рогалє Анни, Штуня Максима).
  • Як ви вважаєте, що ще ви можете зробити в підтримку нашим військовим?  ( учні висловлюють свої думки)

        Діти всієї України долучаються до Всеукраїнської акції "Лист пораненому",  проведення якої ініційовано Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством оборони України. Діти пишуть листи, малюють малюнки, власноруч виготовляють обереги, які надсилають адресатам – пораненим бійцям АТО, що знаходяться на лікуванні. Ви також брали участь у цій акції під час відпочинку у пришкільному таборі.

       Також у школі проходила акція «Замість квітів – допомога армії», яка допомогла задіяти учнів та батьків. Дякую, що підтримали дану акцію.

       Не малу роль у підтримці армії здійснюють волонтери. Їхні вчинки – це приклад справжньої мужності Чи знаєте ви про їх роботу? (розповіді учнів, додаток 3 )

        Будьте небайдужими до долі нашої Батьківщини!

     

Додаток 1

 

51-а механізована бригада (Україна)

      51-а окре́ма гвардійська Перекопсько-Харківська Празько-Волинська ордена Леніна двічі ордена Червоного прапора ордена Суворова і Кутузова механізована бригада Сухопутних військ Збройних Сил України  — є складовою частиною механізованих військ України й за організаційно-штатною структурою входить до складу 13-го армійського корпусу СВ ЗС України

      51-а механізована дивізія була сформована із 51-ої гвардійської стрілецької дивізії, яка в свою чергу утворилась із 76-ої стрілецької дивізії на середині Другої світової війни. 23 листопада 1942року 76-у стрілецьку дивізію було перейменовано у 51-у стрілецьку дивізію і було надано за бої за Сталінград високий статус гвардійської.

     Потім вона була перейменована у 51-у гвардійську мотострілецьку дивізію, якою пробула до 1992 року.

     На початку незалежності України вона була реорганізована у 51-у механізовану дивізію.

     З 2002 року дивізію скоротили до бригади і на сьогоднішній час це — 51-а окрема гвардійська Перекопсько-Харківська Празько-Волинська ордена Леніна двічі Червонопрапорна ордена Суворова і Кутузова механізована бригада.

АТО на Донбасі

      Вночі з 21 на 22 травня 2014 року, ближче до 6-ої години ранку між Великоанадолем (Ольгінка) і Володимирівкою  поблизу міста Волноваха  Донецької області стались бойові зіткнення бойовиків ДНР з українськими військовими 51-ої механізованої бригади. За словами очевидців, бойовики приїхали на інкасаторських авто «Приватбанку», стріляли з гранатометів і ПЗРК, кулеметів. Солдатів було чоловік 30, 3 БТР або БМП. Під час обстрілу один із зарядів влучив у бойову машину, яка перебувала на блокпосту, що спричинило вибух боєкомплекту. Внаслідок бою 8 військових загинуло, 18 поранено. Всього до місцевої лікарні було доправлено з вогнепальними пораненнями 31 людину.

Згодом стали імена декого із загиблих: Дмитро Йовзик, Володимир Зароднюк, Павло Попов, Михайло Грицюк, Олександр Артемук та командир третього батальйону майор Леонід Полінкевич

Загалом в антитерористичній операції взяли участь понад дві тисячі вояків цієї бригади. Серед них є як контрактники, так і мобілізовані та строковики.

Того ж дня ще один український військовослужбовець загинув та двоє дістали поранення внаслідок обстрілу терористами колони військової техніки, яка здійснювала передислокацію і активних дій не вела, поблизу міста Рубіжне Луганської області

2 серпня 2014 року у Запоріжжі суд відпустив під особисті

зобов'язання всіх військовослужбовців 51-ої окремої механізованої бригади, яких підозрюють у дезертирстві (змушено відступили під обстрілом на територію РФ)

Як повідомив 21 вересня 2014 року Президент Петро Порошенко, 51шу бригаду Збройних сил України буде розформовано, а на її місці буде створена нова 14 бригада.

Підтримаймо один одного у такий нелегкий для усіх українців час та молімося за долю нашої неньки України!

Додаток 2

 

На Волині відкрили меморіальну дошку на честь загиблого офіцера

У ліцеї селища Колки відкрили меморіальну дошку на честь загиблого земляка майора Леоніда Полінкевича. Він був командиром третього батальйону 51-ї окремої механізованої бригади і загинув після підступного нападу бойовиків на українських військових під Волновахою. Дошку розмістили у вестибюлі ліцею. У цьому закладі свого часу навчався Леонід Полінкевич. Тож віддати шану його пам'яті зійшлися його вчителі, колишні однокласники та військові, які служили разом з ним. Також у вестибюлі розмістили стенд з інформацією та фотокартками майора Полінкевича, починаючи з дитячих років. На згадку про земляка-героя пам'ятні таблички з його фотографіями з'явилися і на класі української мови та літератури та на кабінеті предмету «Захист вітчизни».

Додаток 3

 

Президент нагородив орденом волонтера з Волині

     З нагоди  23-ї річниці Дня Незалежності Президент України Петро Порошенко підписав наказ про присвоєння державних нагород.

«За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм» орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено волонтера 51-ї ОМБР з Володимира-Волинського Романа Мартинюка. Він є координатором групи «Захисти Волинь - Збережи Україну». Її активісти практично взяли шефство над 51-ю окремою механізованою бригадою ще під час першої хвилі часткової мобілізації. Їхніми силами була поставлена у стрій уся військова техніка. Відтоді і до нині волонтери займаються матеріально-технічним забезпеченням частини: починаючи від продуктів харчування і до товарів військогового призначення - індивідуальних засобів захисту, оптичних прицілів, теплові зорів, генераторів. Роман Мартинюк майже щотижня здійснює поїздки у зону АТО, де служать волиняни, аби передати їм усе необхідне.

     До речі, до числа нагороджених потрапив і ще один волинянин. Також орден «За заслуги» ІІІ ступеня присвоєна голові Братства колишніх вояків УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура Василеві Кушніру

 

 

Категорія: Виховна робота | Додав: admin
Переглядів: 1418 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

...