Вед. – І: Добрий день, друзі!
Вед. – ІІ: Приєднуйтесь до нашого гурту. Сьогодні ми помандруємо у світ серйозних і смішних, великих і малих, приємних і не дуже приємних рекордів, якими багата наша планета і наша школа.
……………….
Вед. – ІІ: При слові «рекорд» мимоволі згадується «Книга рекордів Гіннеса».
- Що ж це за книга? Яка її історія?
Вед. – І: Я думаю, що це цікаво усім присутнім у цій залі.
Одного осіннього дня 1954 року директор ірландської пивоварної компанії «ГІННЕС» Х’ю Бівер вирушив на полювання зі своїми друзями. На привалі вони засперечалися, який птах в Європі найшвидше літає. Потім заговорили про тварин. А там дійшло і до рекордних можливостей і досягнень людей. Так народилась ідея створення енциклопедичного інформаційного довідника «Книга рекордів Гіннеса». Обсяг першої книги становив 198 сторінок.
Відтоді цей унікальний альманах неодноразово перевидавався, змінювався і доповнювався новими рекордами.
Вед. – ІІ: Але в ньому є і недоліки.
- Скажімо, сьогодні один пан з’їв за одним заходом 20кг персиків. А завтра інший не просто з’їв, а проковтнув стільки ж разом із кісточками. Ось вам і новий рекорд.
Вед. – І: З етичного боку ця книга теж не бездоганна.
Вед. – ІІ: Ну, хіба варто пам’ятати, скільки миль можна пролізти рачки, котивши перед собою мускатного горіха?!
…………….. Вед. – І: (бере зі столу книгу рекордів) У мене в руках дивовижна книга, що називається «Шкільна книга рекордів»
Вед. – І: В нашій книзі ми відзначимо найкращі якості наших учнів, найвищі їх досягнення.
Вед. – ІІ: Хоча і наша книга не бездоганна, в цьому ви сьогодні переконаєтесь.
Вед. – І: Найшвидшою людиною в світі вважається Болт Юсейн, що подолав стометрову дистанцію всього лише за 9:58 секунди, 16 серпня 2009р. в Берліні (Німеччина) і двісті метрів протягом 19.19 секунд, 20 серпня 2009р. в Берліні. Спортивні фахівці вирахували, що при забігу у фіналі він зробив близько 40 кроків і заступив переможну риску тільки на 41 кроці. Це означає, що його кожен крок був 2.5 метра завдовжки, і рухався він зі швидкістю 44.7 км / год (27.9 миль на годину). Безумовну першість в нашій школі потрібно віддати … . Запрошуємо номінантів «Найшвидший учень школи» на сцену залишити підпис у «Книзі рекордів школи».
Вед. – ІІ: Наступною номінацією є «Ходяча дванадцятка», але вона розподілена на три номінації: «Інтелектуальна 12», «Спортивна 12», «Художньо-естетична 12».
Вед. – І: Претендентами номінації «Ходяча інтелектуальна 12» є: …, …, … . А перемогу одержала … . У неї аж … дванадцяток. Запрошуємо … на сцену.
Вед. – ІІ: Наступні учні були претендентами на номінацію «Ходяча спортивна 12». Це …, …, … .
Вед. – І: Отже, переможцем тут стала … . Просимо залишити свій автограф у нашій книзі.
Вед. – ІІ: Переможцем у номінації «Ходяча художньо-естетична 12» стала … . У неї їх … . Запрошуємо номінантку на сцену.
Вед. – І: У «Книзі рекордів Гіннеса» є запис: найдовший язик у світі має британець Стівен Тейлор — завдовжки 9,8 см.
Вед. – ІІ: Ще один цікавий рекорд. Вуса, довжиною 4,2 м допомогли індіанцеві по імені Рам Сінгх Чаухану потрапити в Книгу рекордів Гіннеса.
Вед. – І: А ще там записано, що володаркою найдовшої коси в світі є китаянка Ні Лінмей. 55-літня панянка вирощувала волосся упродовж 14 років. Тепер коса сягає 2,5 метрів. Мама двох дітей з провінції Шаньсі, неабияк гордиться своїм надбанням.
Вед. – ІІ: Черкащанка Ганна Янко – власниця найдовшого волосся в Україні. Її коса сягає 2-х метрів 21 сантиметра .
Вед. – І: А ми запрошуємо на сцену …, …, … для визначення переможця у цій номінації в нашій школі.
(Виходять на сцену дівчата з косами. Вимірюється їх довжина)
Вед. – ІІ: Номінанткою стає … . Просимо залишити свій підпис.
Вед. – І: Найбільший ріст у світовій історії мав росіянин Федір Махов. Його зріст 2м 85см, маса тіла 182кг.
Вед. – ІІ:Звання найвищого підлітка на планеті Земля отримала сліпа тайська дівчина на ім'я Малі Дангді, чий зріст становить 2 метри 82 см. Її ім'я занесено до Книги рекордів Гіннеса.
Вед. – І: Найвищий у нашій школі, я впевнений, … , але ж він уже не учень, а вчитель?!
Вед. – ІІ: А щоб визначити найвищого учня школи, ми запрошуємо сюди …, …, … . (вимірюється висота хлопців). Отже, переможцем стає … .
Вед. – І: Переможця номінації «Ваша високість» серед дівчаток я можу оголосити і без вимірювання. Це … . Я думаю, свій зріст вона назве сама.
Вед. – ІІ: Запрошуємо номінантів сюди.
Вед. – І:У «Книзі рекордів Гіннеса записано»: найменшою людиною світу є 18 річна Джйотиш Амге - найменша жінка на планеті. Її зріст становить 62,7 сантиметри.
Вед. – ІІ: А у нас є номінація «Наймолодший учень школи». Це … . Просимо її залишити свій підпис.
Вед. – І: Довгожителем планети вважають Луізу Кальман із Франції. Вона прожила 122 роки і 164 дні. Самий старий чоловік, який живе у Японії – Дзиросман Кимура. Йому зараз 115 років. Чоловік має 14 внуків, 25 правнуків і 13 праправнуків.
Вед. – ІІ: В такому віці в школу уже не ходять. Але у нас є номінація «Найстарший учень школи». А переможцем тут став … . То ж запрошуємо його на сцену.
Вед. – І: Стрибок у довжину – 13м 63см, у висоту – 3м 20см, найбільша швидкість - 48,27 км/год. Ось три рекорди одного рекордсмена. Здогадались хто це? (КЕНГУРУ!)
Вед. – ІІ: Світовий рекорд по стрибках в довжину з розбігу встановив Боб Бімон. Так уже сталося, що саме його спроба на 8 м 95 см стала тим самим «стрибком у 21-е століття». 31 серпня 2011-го світовий рекорд відсвяткував двадцятирічний ювілей, і, ймовірно, має всі шанси протриматися не один рік.
Вед. – І: Номінантом у конкурсі «Велетенський стрибок » у нашій школі стали … серед хлопчиків і … серед дівчаток, які, стрибаючи у довжину з місця показали відповідно такі результати: …, … . То ж вітаємо номінантів і запрошуємо залишити підпис у «Книзі рекордів школи».
Вед. – ІІ: У номінації «Найспритніший учень школи» перемога дісталась … та … . У човниковому бігу 4 по 9 метрів вони показали результати … і … . Просимо їх сюди.
Вед. – І: Ми можемо гордитись тим, що найсильнішою людиною планети став українець Василь Вірастюк. Він утримує цей титул уже кілька років.
Вед. – ІІ: А у нашій школі в цій категорії переможцем став … . Так що ми його чемно запросимо до нас.
Вед. – І: А тепер запрошуємо на сцену переможців у номінації «Найактивніший учень » Це …, …, … . Вони станом на 1 лютого не пропустили жодного уроку. Молодці! Просимо підписатися в нашій книзі рекордів.
Вед. – ІІ: Отже, переможцем стає … . Залиште свій підпис у «Книзі рекордів».
Вед. – І: За попередніми опитуваннями «Найпопулярніший учень школи» результати наступні: … . То ж піднімається на сцену і ставить свій підпис у нашій книзі … .
Вед. – ІІ: До нашої книги ми заносимо прізвища призерів олімпіад, різноманітних конкурсів, змагань. Для оголошення цих номінантів ми надаємо слово заступнику директора………………. (Зачитує прізвища учнів і їх досягнення).
Вед. – І: А для того, щоб перемагати у різних конкурсах, треба багато знати, а значить, багато читати.
Отже, наступна номінація – «Найактивніший читач» і переможцем оголошується … . Просимо залишити свій підпис.
Вед. – ІІ: Давайте ще раз поаплодуємо всім нашим номінантам, всім, хто потрапив до хороших номінацій.
Вед. – І: Нехай на наступний рік у номінаціях «Найпасивніший учень» і «Повзуча двійка» не буде жодного з нас.
Вед. – ІІ: Ось і завершилось наше свято. Хочеться всім нам побажати: Нехай завжди між батьками, дітьми і вчителями буде повне взаєморозуміння, радість і задоволення від спілкування.
ВЕД. – І: Нехай у нашій шкільній родині буде багато рекордів і перемог. На все добре.
РАЗОМ: До зустрічі!
|