Вівторок, 2025-07-08, 5:46 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Schoolbiology

Корисні посилання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 59

Каталог файлів

Головна » Файли » Виховна робота

Перший урок - 2014
2015-02-11, 5:50 PM

Тема уроку: «Україна – єдина країна».

Мета: розширити поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави та роль у цьому українського козацтва;

розвивати в учнів бажання брати посильну участь у розбудові та зміцненні єдності нашої держави;

виховувати майбутнього захисника своєї Вітчизни та формувати в учнів активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів.

Форма проведення:. Розповідь з елементами довідок, повідомлень, бесіди

Місце проведення: класна кімната.

Тривалість: 45 хвилин.

Обладнання: Конституція України, географічна карта, портрети поетів Тараса Шевченка, Лесі Українки, малюнки калини, вінка, тополі

Вислови.

Всім серцем любіть Україну свою,

І вічні ми будемо з нею

(В. Сосюра).

Свою Україну любіть,

За неї Господа моліть

(Т. Шевченко).

Хід уроку

·        Організаційна частина.

·        Вступна частина.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Зветься величаво – Україною,

Земле зачарована моя.

Діти, тема нашого першого уроку «Україна – єдина країна»

Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. Материнський образ України встає з полинових степів і глибинної чорноземної скиби, як барва зоріє із зажури поліських озер, що чистими очима довірливо дивляться на світ, виростає недосяжно на повен зріст із карпатських верховин. Нема життя без України, бо Україна - це мати, яку не вибирають, бо Україна - це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна - це пісня, яка вічна на цій землі.

Багатовікова історія українського народу, народу-великомученика, на долі якого було досить лиха... Майже кожне століття, як свідчать джерела, розпочате голодними роками, наслідками епідемій, спустошливими війнами, чужоземними навалами. З XV століття, з часів козаччини, почалася національно-визвольна боротьба за побудову незалежної самостійної держави. Але шлях до незалежності був тяжкий і тернистий.

 

Вчитель. Ми, українці, повинні пишатися тим, що наша Україна ніколи не поневолювала інші народи, не вела загарбницькі війни, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких і далеких сусідів.

Відомий французький вчений Й. Г. Коль у 1841 році писав: «Немає найменшого сумніву, що колись велетенське тіло російської імперії розпадеться, і Україна стане вільною державою. Час цей наближається поволі, але неухильно. Українці є нація з власною мовою, культурою та історичною традицією. Україна роздерта поміж сусідами. Але матеріал для Української держави готовий: коли не нині, то завтра з'явиться будівничий, що збудує з тих матеріалів велику незалежну українську державу».

І довгожданий час настав. 16 липня 1990 року Верховна Рада Української республіки приймає важливий документ - Декларацію про державний суверенітет України.  Декларація стала першим кроком до незалежності нашої держави, відчутним рушієм у боротьбі за волю.

Так, Україна здобула волю і незалежність. Перед усім світом постала держава з давньою славною історією, оригінальною духовною культурою, зі своїми символами, мовою, чесними, працьовитими, миролюбними людьми - українським народом.

А чи могло бути інакше? Ні, інакше бути не могло. Не могла бути марно пролита кров тих, хто боровся за волю і незалежність, тих, хто вірив у перемогу, і тих, хто вірив у воскресіння. Хіба міг не почути Всевишній тих молитов, з якими звертався до нього славний син Тарас Шевченко:

Молю, ридаючи, пошли,

Подай душі убогій силу,

Щоб огненно заговорила,

Щоб слово пламенем взялось,

Щоб людям серце розтопило,

І на Украйні понеслось,

І на Украйні освятилось...

16 липня 1990 року назавжди залишиться в історії українського народу великим і пам'ятним днем. Здається, після того кожний день нашого життя був наповнений демократичними змінами і перетвореннями.

24 серпня 1991 року проголошено Акт про незалежність України. Акт проголошення незалежності завершив тисячолітні прагнення українського народу до волі, до створення своєї суверенної держави.

1993 рік. На всенародне обговорення винесені два варіанти проекту Конституції. України.

1994 рік. Україна відзначає 180-у річницю з дня народження славного сина Тараса Шевченка. В цьому ж році відбулися вибори до Верховної, обласних, районних, селищних і сільських рад. А у вересні місяці затверджена конституційна комісія.

1995 рік. Україна відзначає 400-річчя з дня народження славного гетьмана Богдана Хмельницького. Протягом цього року йде широке обговорення проекту Конституції України.

1996 рік. 28 червня Верховна Рада України прийняла Основний Закон - Конституцію України. Цей день став національним святом. У цьому році також затверджено українську грошову одиницю гривню.

Вчитель: А зараз ми проведемо конкурс «Чи знаєте ви?»

Вчитель читає запитання, а учні говорять відповіді. (Слайди 10 – 33)

·        Столиця України. (Київ)

·        Що означає слово «козак»? (Вершник, вільна людина.)

·        Козацький човен. (Чайка)

·        Герб України (Тризуб)

·        Найвідоміша козацька страва. (Куліш.)

·        Дерево, з якого добувають дьоготь. (Береза)

·        Кому не дозволялося заходити на територію Запорозької Січі? (Жінкам.)

·        Обрядовий хліб, який печуть на Великдень. (Пасха)

·        Свято дівочої долі. (Катерини)

·        Найвища гора України. (Говерла)

·        Найвідоміший футболіст України сучасності. (Андрій Шевченко)

·        Грошова одиниця України. (Гривня)

·        Приміщення, в якому жили козаки. (Курінь)

·        Колір прапора України. (Блакитно – жовтий)

·        Розписані великодні яйця. (Писанки)

·        Найбільше озеро  України. (Синевир)

·        Головна обрядова дія Андріївських вечорниць. (Гадання, Кусання калити)

·        Зібрані цього дня лікарські трави вважаються найцілющими.  (Свято Івана Купала)

·        Скільки страв повинно бути на столі у Святий вечір? (Дванадцять)

·        Народна назва одного з найголовніших  літніх свят, до якого православна церква приурочила свято Трійці. (Зелена, Клечальна неділя – «Зелені свята»)

·        Швидкий український танок. (Гопак)

·        Хто був останнім гетьманом України? (Кирило Розумовський)

·        Хто з українських письменників узяв собі псевдонім – назву своєї національності. (Леся Українка)

·        На території якого материка розташована Україна? (Євразія)

Вчитель: Ну що ж, молодці, ви добре знаєте історію рідного краю. Молодці, ви справжні козаки. А що треба дитині для того, щоб відчути себе справжнім патріотом України, її громадянином? (учні знову висловлюють свої думки).

Україна має свої символи.

Гімн -  головна пісня країни . Повторення правил поводження під час звучання гімну.

Прапор – що ви знаєте про кольори прапора? Відповіді дітей, уточнення вчителя.
Герб – тризуб. Різні теорії походження і значення знака: магічний знак, оберіг, знак Володимира Великого,  триєдиний бог, сокіл, якір, слово «воля» тощо.

Народні символи.

Діти перераховують, які народні символи знають. Потім роздивляються малюнки і називають ті, яких ще не називали. Бесіда про народні символи, чому ці предмети є символами України.

                                  Видатні українці.

·        Кого із відомих  людей ви знаєте?

Потім коротко розповідає про даних українців.

Володимир Великий – Великий князь Київський, охрестив Київську Русь, першим почав чеканити монети.

Ярослав Мудрий – син Володимира, уклав збірник законів, при Софійському соборі заснував школу і бібліотеку, почав переклад книг з інших мов, Київська Русь досягла найвищого розвитку.

Богдан Хмельницький - Гетьман Війська Запорозького, український військовий, державний діяч, захищав незалежність України.

Григорій Сковорода – відомий український поет, педагог, мудрець. 30 років мандрував по Україні, допомагав бідним, навчав простих людей, його називали «речник великої правди».

Тарас Шевченко – великий український поет і художник.

Леся Українка - українська письменниця, перекладач, культурний діяч.

·        Яких ще українських письменників, поетів ви знаєте?

Микола Амосов – відомий український лікар, вчений, кардіохірург.

Сергій Корольов – український вчений, конструктор перших штучних супутників Землі і космічних кораблів.

Леонід Каденюк – перший космонавт  незалежної України, Герой України.

Звичайно, що ми згадали тільки деякі важливі події з життя молодої Української держави. Але сьогодні з гордістю можемо сказати: так, є незалежна Українська держава зі своєю землею, своїм народом, своїми символами, своєю рідною мовою, традиціями і культурою.

Наша армія існує для захисту кордонів рідної землі, а не для нападу на інші країни. Щоб захистити Батьківщину в майбутньому, треба змалку полюбляти спорт, бути сильним, спритним, мужнім.

Вчитель. Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. На цілісність нашої держави посягнули  вороги і багато наших земляків на сьогодні мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю воюють на сході з терористами та російським сепаратистами, відвойовують та захищають кордони нашої держави (вчитель зачитує прізвища). Деякі російські політики, а саме лідер ЛДПР В.В. Жириновський, пропонує поділили нашу державу на шматки між Польщею, Румунією, Угорщиною та Росією.. Цього ніколи не буде і ми з вами ніколи такого не допустимо!

Українська земля пройшла війни та мир, поразки та перемоги, пишалася вірними синами та доньками, чарувала світ своїми запашними паляницями та мелодійними піснями. Вона була і залишається вірною матір'ю українців, які свято шанують і люблять її.

Тільки людина з добрим і чуйним серцем, роботяща і вольова може бути справжнім патріотом і громадянином своєї держави, по-справжньому любити і захищати, відстоювати її інтереси і приносити велику користь Що більше буде зроблено для цього сьогодні, то краще житимемо завтра, і будемо гідними називати себе українцями. Бо, як сказано в Біблії, «...хто шукає, той завжди знаходить, а хто вірить, тому по вірі його і воздається». Хай Бог допомагає нам творити своє майбутнє своїм розумом, своїми руками і серцями.

 Творча робота.

1.     Гра «Яка Україна?» (на кожну букву слово)

2.     Робота в групах

Пояснення завдання.

-         Перед вами карта України. Намалюйте або наклейте, що ви хочете бачити в нашій державі.

Підведення підсумків роботи груп.

3. Складання сенкану «Україна»

      1. Україна.

      2. Рідна, калинова.

      3. Любимо, бережемо, пишаємося.

      4. Без верби та калини – нема України.

      5. Батьківщина.

4. Метод «Мікрофон» За що я люблю Україну.

5. Завдання «Твоя країна – Україна».

 

V. Підсумок уроку.

- Як називається наша країна?

- Яке місто є столицею України?

- Які вам відомі міста України ?

- Назвіть головну річку нашої держави.

Дорогі діти! Не забувайте, що ви – діти землі, що зветься Україна.

Любіть свою Батьківщину. Вона у нас – єдина!

Ви - майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте наш народ і нашу мелодійну мову.

Ми Єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного - миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою.

Категорія: Виховна робота | Додав: admin
Переглядів: 440 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

...